AKTUALNOŚCI 2017-2018

2018 z ZSBS Bastion

Nasza Paczka trafiła już do Rodziny W dniu wczorajszym Wolontariusze SzP dowieźli nasze dary do adresatów. Była wielka radość no i łzy szczęścia.
W imieniu Rodziny, ale i i swoim, dziękuję wszystkim, którzy pomogli w tegorocznej akcji. Bez Was nie udałoby się stworzyć tej góry prezentów.
Jesteście wspaniali!

SZLACHETNA PACZKA 2018 - JAK CO ROKU

MIKOŁAJOWE TURLANIE 😉 na torach zamojskiej kręgielni stawiło się 32 zawodników, wspieranych min. graczami z Siedlec, Starachowic i Lublina. Przyozdobieni w atrybuty kojarzone ze świętym Mikołajem rozegrali fantastyczne zawody. Czas zbliżających się świąt to magiczny czas, poza licznymi prezentami i pięknymi pucharami, które znalazły się na naszym „stole nagrodowym”, udzielił się on całkowicie zawodnikom turnieju mikołajkowego i czarowali na torze jak najwięksi magicy. Zdecydowanie czarodziejem nr 1 był Marek Kozłowiec z Siedlec, w 6 grach wyczarował w każdej wynik powyżej 200 punktów !!! pierwszy raz w historii Balaboom taka sytuacja miała miejsce. Do tego rzucony przez niego rekord dnia – 257 pkt. stał się nowym vice rekordem kręgielni. Drugie miejsce po pięknym finałowym boju wywalczył kolejny gracz z Siedlec Darek Rojek, trzeci stopień podium wybronił nasz zamojski bowlingowiec – Kuba Grądkowski. Miejsca 4 i 5 tym razem padły łupem zawodników ze Starachowic – Michała Burczaka i Patryka Wolskiego.
MIKOŁAJKOWE ZAWODY ZSBS BASTION 7.12.2018

PIOTR WRÓBEL zwycięzcą Bowlingowego Pucharu Niepodległości w piękną rocznicę 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, także i nasz BASTION przyłączył się do uroczystych obchodów i upamiętnienia, tego jakże ważnego dla naszej Ojczyzny wydarzenia. Ufundowane przez nasze Stowarzyszenie nagrody, także w szczególny sposób przypominały o historii naszego kraju. Na torach w Balaboom 28 zawodników stoczyło wspaniały bój, walcząc do ostatniego rzutu o swoje lokaty. Finał to uczta dla zebranych kibiców i prawdziwy dreszczowiec do samego końca. Ostatecznie historyczny turniej wygrał Piotrek Wróbel, wyprzedzając Anię Zygarlicką. Miejsce trzecie oraz rekord dnia – 212 pkt. przypadły tym razem Robertowi Swatowskiemu.
PUCHAR NIEPODLEGLOSCI 100 LECIE , ZSBS BASTION 16.11.2018

Bardzo pozytywnie zakończyła się wizyta w Starachowicach. Jednoosobowa delegacja Bastionu na turniej rozgrywany w tym mieście powróciła z Pucharem za I Miejsce Tym samym Jakub Grądkowski przedłuża swoją niezłą passę – po zwycięstwie w Janowie Lubelskim i podium w Turnieju o puchar Prezydenta Zamościa, do kolekcji dorzucić może kolejne wyjazdowe trofeum. Gratki!

Bowlingowy TEAM z Familiady zaprasza wszystkich naszych Przyjaciół, chętnych do wspólnego oglądania, przeżywania, wspominania i imprezowania w Bala w dniu 4 listopada o godz. 16. Ze swojej strony zapewniamy bimberku /dość sporo / i michy też sporo /z dziczyzną rzecz jasna/.

Wspaniałe puchary, nagrody i ranga turnieju sprawiły, że na torach stawiła się rekordowa ilość zawodników AŻ 40 !!! . Cieszy fakt, że w natłoku obowiązków znalazł dla nas czas Pan Prezydent Andrzej Wnuk i odwiedził nas na kręgielni /a wyjątkowo dużo działo się tego dnia w Zamościu/, była okazja do wspólnego pamiątkowego zdjęcia oraz zamieniania kilku słów z zawodnikami. To bardzo miły gest zapadający w pamięć graczy, również tych spoza naszego Zamościa. Poza zamojską bracią bowlingową listę startową uzupełnili też zawodnicy z Lublina, Starachowic, Janowa, Tomaszowa Lubelskiego i Biłgoraja. Blisko 7 godzin zmagań na torach wyłoniły w końcu turniejowe podium, a znaleźli się na nim: zwycięzca turnieju Jarek Baranowski z Lublina, z rekordem dnia – 219 pkt. Tuż za nim uplasował się Robert LALA Swatowski, trzecie miejsce przypadło Kubie Grądkowskiemu. Turniej był drugim kolejnym o Puchar Prezydenta naszego miasta i na stałe wpisuje się już w turniejowy kalendarz Zamojskiego Stowarzyszenia Bowlingu Sportowego „BASTION”.
PUCHAR PREZYDENTA ZAMOŚCIA - 19 października 2018

14 września dokonaliśmy podsumowania rozgrywek ligowych za sezon 2018. Rozdano nagrody i wyróżnienia.
W lidze 1 zwyciężył Kuba Grądkowski, wyprzedzając Bartka Naklickiego oraz Waltera Paganina, któremu przypadło miejsce 3. Rekord ligi to 236 pkt. Sławka Źwiernika. Liga 2 to triumf Darka Wasyluka, miejsce drugie dla Karoliny Kokoszka a najniższy stopień podium dla Adriana Lackowskiego. Całą trójkę w przyszłym sezonie zobaczymy w grupie z pierwszoligowcami. Rekord ligi należy do Darka Walewandra i Przemka Pakuły, obaj rzucili po 211 pkt. Swoją parę barażową wygrał Krystian Bański, pokonując Anię Sobol. Krystian również awansował dzięki temu do 1 ligi. W drugiej parze Jacek Józefko musiał uznać wyższość Daniela Kitki.
ZAKOŃCZENIE 1 i 2 ZAMOJSKIEJ LIGI BOWLINGOWEJ 2018

Wielkie emocje sportowe towarzyszyły 24 zawodnikom podczas rozegranego turnieju. A było o co walczyć, poza oryginalnymi trofeami typowo bowlingowymi, czekały też nagrody niespodzianki a w nich coś „dla ducha” 😉. Ósemka, która awansowała do wielkiego finału, stanęła na wysokości zadania i zadbała o emocje, które towarzyszyły zmaganiom aż do ostatnich rzutów. Rekord dnia to 209 pkt. Kuby Grądkowskiego. Miejsce 3 po bardzo dobrej grze finałowej przypadło Przemkowi Pakule. Dwoma pierwszymi miejscami zaś podzielili się najlepiej dysponowani tego wieczora Kuba Sak i Kuba Grądkowski, zajmując odpowiednio 2 i 1 miejsce. A już w październiku kolejny turniej…tym razem o Puchar Prezydenta Zamościa.

Tym razem turniej bowlingowy był czymś więcej niż tylko samymi zmaganiami sportowymi. Jedna z naszych koleżanek ma chorą na serce córeczkę, regularnie muszą obie jeździć na wizyty do Krakowa by monitorować chorobę. Tak zrodziła się idea, by wesprzeć Oddział Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie. Ogłosiliśmy zbiórkę rzeczy najbardziej potrzebnych, a mianowicie nawilżanych chusteczek i maskotek, no i jak zawsze nasi BASTIONOWCY stanęli na wysokości zadania, a nawet jeszcze wyżej i góra prezentów pojedzie do potrzebujących dzieciaczków do Krakowa. NIESAMOWICI JESTEŚCIE !!! i zawsze można na Was liczyć.
A same zawody? rewelacja, walka o nagrody i przepiękne statuetki trwała do końca. Ostatecznie turniej wygrał Dawid Zygarlicki. On też ustanowił najwyższy wynik zawodów – 214 pkt. Miejsce drugie wywalczył Kuba Grądkowski a na trzecim stopniu podium uplasował się Robert Swatowski.

POŻEGNANIE WAKACJI - ZAGRALIŚMY DLA CHORYCH DZIECI !!!

Turniej zorganizowany w pierwszą rocznicę śmierci, najbardziej zasłużonego dla zamojskiego bowlingu, naszego Wielkiego Przyjaciela i pewnie dla większości z nas – pierwszego nauczyciela bowlingu BOGUSIA PANASA. Tak dużego zainteresowania nie było jeszcze nigdy, aż 40 graczy, w tym liczne ekipy z Siedlec, Lublina, Tomaszowa Lub. oraz oczywiście członkowie ZSBS stawili się w piątkowy wieczór na kręgielni w Balaboom. Ale memoriał, to nie tylko zmagania sportowe, to przede wszystkim czas na wspomnienia po naszym Przyjacielu.Pięknie zmontowany przez Żwirka materiał filmowy sprawił, że chyba każdemu zakręciła się łezka w oku… A sam turniej, jak zawsze, stał na bardzo wysokim sportowo poziomie. Rekord zawodów to aż 232 pkt. Ustanowił go gracz z Siedlec Piotr Prokurat, który otrzymał za swój wyczyn pamiątkową statuetkę. Do Piotrka powędrował także puchar za zajęcie 3 miejsca. Honoru Zamościa wybronili: Dawid Zygarlicki, który po zaciętej rywalizacji wywalczył 2 miejsce oraz Jakub Grądkowski, zwyciężając cały Memoriał. A najbliższy turniej 17 sierpnia „Puchar Prezesa ZSBS BASTION” 😉
MEMORIAŁ BOWLINGOWY im. Bogusia Panasa 2018

Aż 28 zawodników, w tym kręglarze z Lublina, Siedlec i Starachowic, stanęło do rywalizacji o Puchar BALABOOM BOWLING & MORE. W ten sposób świętowaliśmy 2 rocznicę powstania kręgielni. Po gromkim „sto lat”, życzeniach, wyróżnieniach i innych upominkach, przystąpiono do właściwej rywalizacji. A trzeba zaznaczyć, że właściciel kręgielni – Sławek Weremczuk, o stół z nagrodami zadbał wyjątkowo solidnie i niemal każdy z zawodników wyszedł z jakąś pamiątką. Wyniki 200+ co chwilę spadały na torach,aż osiągnęły 232 pkt. Taki właśnie rekord indywidualny zawodów ustanowił Dawid Zygarlicki. Zresztą również on wygrał całe zmagania, wyprzedzając Piotrka Wróbla oraz Artura Ostrowskiego, który uplasował się na miejscu trzecim. A już 20 lipca gramy Memoriał Bogusia Panasa…nie zapomnijcie o tej jakże ważnej dla nas dacie.
Puchar Balaboom ZSBS Bastion 2018

Szaleństwa BASTIONU nie znają granic 😉 , a owocem ich jest PANCERNIK o bardzo ładnym i bowlingowym imieniu „SPLIT” 😉 . Od dzisiaj jest on oficjalnie zaadoptowanym „dzieckiem” BASTIONU 😉. To wynik bardzo dobrej współpracy na linii Tomek – Miejski Ogród Zoologioczny im. Stefana Milera podczas tworzenia wystawy o maskotkach w zamojskim ZOO.
/w komentarzach pod art. jest „instrukcja obsługi” pancernika 😉 …czy ktoś ma wątpliwości,że to jest prawdziwie bowlingowe zwierze 😉 ???

ZSBS Bastion adoptował pancernika 2018

22 zawodników wzięło udział w kolejnej edycji zagranicznego wojażu Bastionu, które rozegrane zostały na torach kręgielni „DZIESIĄTKA” we Lwowie. Emocji było co nie miara a poziom był bardzo wysoki i wyrównany. W wielkim finale małe oczka zadecydowały o miejscach na podium, a dokładnie rzecz ujmując, każde miejsce rozdzielała różnica zaledwie 2 punków !!! Ostatecznie piękny puchar za zwycięstwo przypadł Jackowi Józefko, który właśnie o 2 oczka wyprzedził Kubę Grądkowskiego, ten z kolei miał 2 pkt. przewagi nad Irkiem Zgrają. Najwyższy wynik turnieju to 200 pkt. Kuby Grądkowskiego

lwow zsbs bastion 2018

KUBA GRĄDKOWSKI zwycięzcą „Majówki z Bastionem”

bardzo wysoki poziom sportowy towarzyszył zmaganiom na zamojskiej kręgielni w Balaboom. Do rywalizacji poza zamojskimi bowlingowcami przystąpiła też liczna grupa gości z Lublina i Siedlec. Co chwilę na tablicy z wynikami pojawiał się wynik z kategorii „200+” , no ale jak w jednym miejscu spotyka się tylu graczy z pierwszoligową przeszłością, to inaczej być nie mogło. A sam finał był prawdziwą ucztą dla obserwatorów, trzymając w napięciu do ostatnich rzutów. Ostatecznie podium turniejowe wywalczyło 2 doświadczonych zawodników z Siedlec, Piotr Prokurat i Arkadiusz Dłużniewski – odpowiednio na 2 i 3 miejscu. Honoru Zamościa wybronił Kuba Grądkowski, wygrywając całą rywalizację. Najwyższy wynik zawodów to 211 pkt. Arka Dłużniewskiego. Innym, wartym odnotowania akcentem, było KAWALERSKIE KUBY …bo i dlaczego ma ciągle mieć lepiej niż inni ?? Pyszny tort i różne „ciekawe” rekwizyty urozmaiciły bowlingowe zmagania, wyraźnie ożywiając niektórych zawodników ….a po turnieju zabawa trwała tradycyjnie już do białego rana…majowka zsbs bastion 2018

32 zawodników stanęło do rywalizacji o Puchar Kroniki Tygodnia, licznie stawiła się ekipa naszych bowlingowych Przyjaciół z Lublina, bo aż sześcioro. W szranki stanęli też przedstawiciele Kroniki Tygodnia, z Redaktorem Naczelnym Piotrem Pyrkoszem i Redaktorem Sportowym Tomkiem Tomczewskim. Poziom zawodów był bardzo wyrównany, do końca ważyły się losy awansów do grupy mistrzowskiej a potem o miejsca na podium. Ostatecznie najwięcej sił na finał zachował Dawid Zygarlicki, wygrywając zawody. Tuż za nim uplasował się Jarek Baranowski z Lublina, miejsce trzecie przypadło Piotrkowi Wróblowi. Najwyższy wynik zawodów to 214 pkt. które rzucił Irek Zgraja.
Puchar Kroniki Tygodnia 13.04.2018 - ZSBS Bastion

Aż dwadzieścia osiem zawodniczek zgłosiło się do bowlingowego turnieju z okazji Dnia Kobiet „Panie na granie”. Poza Paniami z Zamościa w szranki stanęły też amatorki bowlingu z Lublina, Werbkowic oraz Tomaszowa Lubelskiego. Na kręgielni w „Balaboom” nie brakowało więc czaru, wdzięku i uroku. Temu ostatniemu poddali się nie tylko obserwujący zmagania panowie, ale i kule mknące niezawodnie do celu. Było rewelacyjnie, tak można wywnioskować po uśmiechniętych buziach naszych bohaterek wieczoru. Mimo, że było to spotkanie bardzo towarzyskie, to było też zmaganiami sportowymi… Ewenementem na skalę światową stał się fakt, że miejsce 4 ex aequo zajęło aż 25 zawodniczek . Tak wyrównana była rywalizacja. Samo podium przedstawiało się jednak następująco – na najniższym stopniu Kinga Panas-Kitka, tuż przed nią Anna Sobol. Zawody wygrała będąca tego dnia w najlepszej dyspozycji Ania Zygarlicka. Prestiżu całym zawodom dodała z pewnością obecność na ceremonii wręczenia nagród Pana Prezydenta Andrzeja Wnuka oraz Dyrektora OSiR Pana Mateusza Ferensa. Życzenia od samego Prezydenta były dodatkową nagrodą poza turniejową . A stół aż uginał się od różnego rodzaju upominków i pięknych kwiatów. W imieniu organizatora zawodów bardzo chciałbym podziękować Panu Andrzejowi Wnukowi za przepiękne pamiątkowe imienne statuetki dla każdej zawodniczki oraz osobiste ich wręczenie, Panu Mateuszowi Ferensowi oraz właścicielowi kręgielni Sławkowi Weremczukowi za upominki w postaci kart podarunkowych oraz voucherów, Arturowi Ostrowskiemu za cudne róże i bogate kosze upominkowe, Sławkowi Źwiernikowi za bardzo oryginale dyplomy oraz oczywiście naszemu Patronowi Medialnemu KRONICE TYGODNIA i najlepszemu reporterowi sportowemu na świecie Tomkowi Tomczewskiemu za super fotorelację z zawodów. A wszystkim Paniom dziękuję za wspaniałą zabawę, zapraszając już dzisiaj no przyszłoroczne koleje zmagania
Panie na granie dzien kobiet zsbs bastion zawody 2018

Bastion debiutuje na  Indywidualnych Mistrzostwach Polski!
zsbs bastion na mistrzostaw polski w bowlingu

Jedni na kuligu a inni w walce o nowe trofea pod szyldem ZSBS Bastion Tym razem padło na Przemka Pakułę i Kubę Grądkowskiego. Chłopaki nie dali plamy i przywieźli puchar z Turnieju Par rozegranego w niedzielę 25.02 w lubelskich Tarasach Zamkowych. Gratulacje za 1 miejsce

A jak było…??? najbardziej adekwatne będę zdjęcia poniżej ….jak dla mnie REWELACYJNIE to mało powiedziane …a kto nie był NIECH ŻAŁUJE

18 lutego na kręgielni w Balaboom odbyło się podsumowanie sezonu 2017 oraz rozdanie nagród. Zaczęliśmy jednak od bardzo miłego wydarzenia, Walter Paganin otrzymał z rąk prezesa Tomasz Saka pamiątkowy grawerton potwierdzający nadanie najbardziej zaszczytnego tytułu w Bastionie a mianowicie godności CZŁONKA HONOROWEGO. Zaraz potem Robert Swatowski otrzymał długo wyczekiwany KRYSZTAŁOWY KRĘGIEL. Po tych wydarzeniach podsumowano Mistrzostwo Balaboom. A tu statuetkę za najwyższy wynik w Lidze AMATEUR otrzymał Jacek Józefko za 230 pkt. Trzecie miejsce podium wywalczył Tomasz Sak, na miejscu drugim uplasował się Jacek Józefko a Ligę wygrał Dariusz Walewander. W Lidze PROFESSIONAL statuetka za najwyższy wynik przypadła zwycięzcy Ligi Wojtkowi Piwkowskiemu za 243 pkt. Tuż za nim znalazł się Sławek Źwiernik a trzecie miejsce przypadło Kubie Grądkowskiemu. Bowlingowym Odkryciem Roku 2017 został Przemek Pakuła. A tuż po ceremonii rozpoczęła imprezka integracyjna…i jak to u nas już w zwyczaju… trwała do białego rana 😉 … Wszystkim serdecznie gratulujemy a ze swojej strony pragnę tylko przypomnieć, że od 26 lutego ruszamy już z nowymi rozgrywkami 1 i 2 Zamojskiej Ligi Bowlingowej sezon 2018.
oficjalne zakonczenie ligi pro i amator zsbs bastion 2017-2018, Balaboom Bowling And more

17 lutego 2018 roku w siedzibie Marbossu odbyło się coroczne Walne Zebranie Członków Zamojskiego Stowarzyszenia Bowlingu Sportowego BASTION. Podsumowano rok ubiegły oraz zaplanowano trwający. Nastąpiła zmiana w Zarządzie i po rezygnacji Gosi Talarek z funkcji skarbnika, miejsce Jej zajął Przemek Pakuła. Podjęto wiele uchwał, ale ta najistotniejsza, to nadanie tytułu CZŁONKA HONOROWEGO dla naszego najbardziej utytułowanego zawodnika VALTARA PAGANIN. Prezes Stowarzyszenia wyróżnił też pamiątkowymi statuetkami kilka osób za szczególne działania na rzecz BASTIONU w roku 2017, otrzymali je: Jakub Grądkowski, Sławek Źwiernik, Ania Zygarlicka, Kinga Panas-Kitka, Sławek Weremczuk oraz Wojtek Piwkowski.

Myślałem że nic już mnie nie zaskoczy…a jednak. Rekord wszech czasów jeśli chodzi o frekwencję uczestników turnieju…tak tak…to prawda – 40 ZAWODNIKÓW I ZAWODNICZEK !!! poza tym w Mini Turnieju Par boje stoczyło 10 par. Wygrała Aga Socha z Kubą Grądkowskim, wyprzedzając parę naszych przyjaciół z Lublina Kasię Chowaniec z Jarkiem Baranowskim, miejsce 3 przypadło Kindze Panas-Kitka z mężem Danielem. Rekord turnieju to 208 pkt. Przemka Pakuły, do którego to powędrowała pamiątkowa statuetka. Na szczycie podium turnieju indywidualnego znalazł się Jakub Grądkowski, tuż za nim na 2 miejscu uplasował się Jakub Sak. Miejsce 3 przypadło Irkowi Zgrai. Bardzo cieszy fakt, że na nasze turnieje przychodzą wciąż nowi miłośnicy bowlingu, a ich zapał do gry dobrze wróży na przyszłość…

BOWLINGOWY SUPERPUCHAR ZAMOŚCIA 2017 DLA WOJTKA PIWKOWSKIEGO !!!
Do rywalizacji o ten zaszczytny tytuł oraz wspaniały puchar stanęło trzech graczy, którzy w 2017 roku wygrali jedne z rozgrywek zorganizowanych przez Zamojskie Stowarzyszenie Bowlingu Sportowego BASTION. Byli to: Piotr Wróbel /zwycięzca 1 Zamojskiej Ligi Bowlingowej/, Robert Swatowski /zwycięzca w klasyfikacji Kryształowego Kręgla/ oraz Wojciech Piwkowski /zwycięzca Ligi PRO w Mistrzostwach Balaboom Bowling&More/. Jak na mistrzów przystało, poziom rywalizacji był bardzo wysoki i dostarczył nie lada emocji licznie zebranej zamojskiej braci bowlingowej. Ostatecznie najwięcej zimnej krwi zachował Wojtek Piwkowski i zgarnął puchar. Minimalnie ustąpił mu Piotrek Wróbel, zajmując 2 miejsce. Ostatnie miejsce na podium przypadło Robertowi Swatowskiemu.

Pierwszy turniej w nowym roku za nami. Na starcie stanęło aż 29 zawodników, zapewniając wspaniałą rywalizację i kapitalne rezultaty tego wieczora. Na tablicy wyników kilka razy mogliśmy zauważyć osiągnięcia powyżej magicznych 200 pkt. Jednak nagroda za najwyższy wynik turniejowy powędrowała do Ani Zygarlickiej za 220 pkt. !!! Co ro reszty nagrodzonych, to piękny puchar za zwycięstwo w Turnieju Noworocznym otrzymał Wojtek Piwkowski /zagrał ze średnią finałową 210 pkt. !!!/, niewiele ustąpił mu Kuba Grądkowski, zajmując drugi stopień podium. Miejsce trzecie to wyczyn Przemka Pakuły, dla którego było to pierwsze turniejowe podium na naszym lokalnym zamojskim gruncie. Ważnym wydarzeniem podczas turnieju były przypadające na ten dzień urodziny członka naszego Stowarzyszenia Roberta Swatowskiego. Jubilat stanął na wysokości zadania częstując wspaniałym tortem turniejową ekipę, w zamian otrzymał gromkie STO LAT no i fuuurę życzeń !!!

podium noworoczny turniej 2018 ZSBS Bastion

W poniedziałkowym Noworocznym Indywidualnym Turnieju Bowlingowym rozegranym tradycyjnie w lubelskich Tarasach Zamkowych udział wzięło sześcioro zawodników Bastionu. Najwyższe 2. miejsce zajął Krzyś Trójczak w kategorii Open, a Tomek Źwiernik zakończył rozgrywki na 4. miejscu w kategorii Amator.
Najwyższy wynik w kategorii Open dla Waltera Paganina – 245 pkt.
Gratulacje

MAMY TO !!! JEEEEDZIEMY NA NAGRANIA !!!  
nowy rok zaczął się baaardzo fajnie, otrzymaliśmy dzisiaj wiadomość, że przeszliśmy wszystkie etapy kastingowe i zostaliśmy zakwalifikowani już do nagrań programowych . Tak więc czekamy na terminy i ….KAAAAAROLU !!! jeeeedziemy do Ciebie

Pierwsza edycja „Kryształowego Kręgla” za nami. Aż 79 graczy wystąpiło w 11 turniejach zorganizowanych przez nasz Bastion. To właśnie w nich zawodnicy mogli „punktować”. Bardzo pewnie całą rywalizację wygrał Robert Swatowski, przed Anią Zygarlicką i Walterem Paganinem. Wręczenie nagrody przewidywane jest na Walne Zebranie lub zakończenie ligi Balaboom. W tym roku oczywiście dalej kontynuujemy naszą zabawę. Przypomnę tylko, że została jeszcze jeden baaaardzo atrakcyjny puchar do wygrania…BOWLINGOWY SUPERPUCHAR ZAMOŚCIA 2017 !!! Zmierzą się w nim: zwycięzca 1 Zamojskiej Ligi Bowlingowej – Piotrek Wróbel, zdobywca „Kryształowego Kręgla” – Robert Swatowski oraz…no właśnie…tu ostatnie miejsce czeka jeszcze na zwycięzcę Ligi PRO.

Tabela końcowa walki o krysztalowy kregiel ZSBS Bastion

KALENDARZE JUŻ GOTOWE !!! a na zdjęciach
przedsmak tego co Was w nich czeka

kalendarz 2018 z ZSBS Bastion

PODSUMOWANIE ROKU 2017 W KRONICE TYGODNIA
każdy rok, który chyli się ku końcowi, powoduje że staramy się go jakoś podsumować. W podsumowaniu mijającego 2017 roku bardzo pomógł nam nasz PATRON MEDIALNY a mianowicie KRONIKA TYGODNIA, zamieszczając w dzisiejszym najświeższym wydaniu artykuł na CAŁĄ STRONĘ 😉 !!! Wielkie WOW dla Nich !!! A Was drodzy Członkowie naszego Stowarzyszenia z całego serducha zachęcam do lektury, oj było było tego TROCHĘ

W poniedziałek 18.12 po raz kolejny spotkaliśmy się w lubelskich Tarasach Zamkowych na Indywidualnym Turnieju Bowlingowym. W dwóch kategoriach (Open i Amator) uczestniczyło w sumie ośmioro naszych zawodników.
W kategorii Amator zwyciężył Przemek Pakuła (pierwsze zwycięstwo w Lublinie!), tuż za nim Kinga Panas-Kitka. W kategorii Open do finałowej czwórki zakwalifikowało się aż troje naszych zawodników: Walter Paganin – 2 miejsce, Marysia Horbatowicz – 3 miejsce i Jakub Grądkowski – 4 miejsce.

Gratulacje dla wszystkich naszych zawodników za zaciętą walkę


 

Jak co roku o tej porze w Bastionie pakujemy paczuszki na Szlachetną Paczkę  Paczka wyszła jak zwykle wypasiona, w sumie 37 paczuszek, paczek i paczuch z żywnością, ubraniami i innymi potrzebnymi produktami. Każda z nich trochę ważyła… Dodatkowo trochę słodyczy i prezentów dla członków rodziny, nowa pralka i stół z niepowymananymi nogami, za to z krzesłami. Dzięki za Pomoc i za Serce wszystkim Bastionowcom i Przyjaciołom i do następnego roku.
szlachetna paczka z ZSBS Bastion

Kolejny wspaniały turniej za nami, kapitalne zawody, wiele emocji… no i tradycyjnie finał jak u Hitchcocka… 24 zawodników, wyposażonych w barwne atrybuty mikołajów, mikołajek a nawet reniferów ;-), stanęło w szranki i w bardzo wesołej oraz pełnej humoru atmosferze rozegrało turniejowy boje. Ostatecznie zawody wygrał Tomasz Źwiernik przed Anią Zygarlicką. Miejsce 3 dla Kuby Saka !!! rekord indywidualny zawodów to również dzieło Tomka Źwiernika – 232 pkt. !!!
zastrajkowac z mikołajem ZSBS Bastion 8.12.2017

Już po raz trzeci ZSBS BASTION zorganizowało turniej o PUCHAR NIEPODLEGŁOŚCI, by w ten właśnie sposób świętować to jakże ważne wydarzenie w historii naszej Ojczyzny. 28 zawodników przystąpiło do sportowej rywalizacji. Tym razem zaszczycili nas swoją obecnością gracze z Lublina, Tomaszowa Lubelskiego i pierwszy raz ze Starachowic. A rywalizacji towarzyszył bardzo wysoki poziom, finał z czystym sumieniem można uznać za najbardziej emocjonujący, jaki do tej pory oglądaliśmy w Zamościu. Ostatecznie 3 miejscem na podium musiał zadowolić się Tomasz Kozar, minimalnie /bo tylko o 2 oczka/ ustępując Wojtkowi Zygarlickiemu. Zawody wygrał najlepiej dysponowany tego dnia Wojtek Piwkowski. Najwyższy wynik turnieju to 219 pkt. Tomka Kozara.GRATULUJEMY !!!
Wartym podkreślenia jest też fakt, że zgłoszone do ogólnopolskiej 2 ligi nasze dwa zespoły RED TEAM i BLUE TEAM zaprezentowały w końcu koszulki ligowe, w których będą reprezentowali Zamość i nasze Stowarzyszenie. POWODZENIA CHŁOPAKI !!!
Puchar Niepodleglosci ZSBS Bastion 17.11.2017

Jako że 2 puchary z ostatniego turnieju zamojskiego pojechały do Lublina, wypadało nam odwiedzić Sąsiadów i przywieźć coś od Nich. Tak też zrobili nasi zawodnicy w poniedziałek 23.10. W kategorii Amator pierwsze miejsce (i puchar) zdobył Tomasz Źwienik. Trzeci był także nasz zawodnik – Irek Zgraja. W kategorii Open pierwsze miejsce (i puchar) zdobył Jakub Grądkowski. W finałowej czwórce znalazła się także Marysia Horbatowicz, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Liczba pucharów w Zamościu znów się zgadza Gratulujemy wyników i zapraszamy na następne turnieje.
ZSBS BASTION W LUBLINIE 23.10.2017

W ubiegłą sobotę (14.10) w Janowie Lubelskim rozegrano jubileuszowy X Janowski Turniej w Bowlingu. Jak zwykle licznie stawiła się tam reprezentacja zamojskiego Bastionu. Po zaciętych grach eliminacyjnych w grupach, w których liczył się każdy strącony pin, do finałowej szóstki weszło troje naszych zawodników – Marysia Horbatowicz, Michał Kowalczuk i Robert Lala Swatowski.
Dla tych, którzy śledzą aktualne rozgrywki bastionowców, nie jest zaskoczeniem ostateczny wynik – wygrał oczywiście Lala…  Po raz trzeci z rzędu zatem Puchar Przechodni Janowa Lubelskiego trafia do Zamościa.
Marysia zakończyła rozgrywki na 4 pozycji a tuż za nią Michał.
Gratulujemy naszym zawodnikom i dziękujemy organizatorom turnieju za możliwość emocjonującej rywalizacji. Widzimy się za rok na XI Turnieju

W piątek 13-ego na kręgielni w Balaboom Bowling&More stawiło się aż 28 zawodników min. z Lublina, Tomaszowa Lubelskiego , Zamościa i okolic, by powalczyć o wspaniałe puchary oraz inne nagrody ufundowane przez Prezydenta naszego miasta Pana Andrzeja Wnuka. Pierwszy rzut kulą, rozpoczynający uroczyście zmagania na torach, oddał sam Pan Prezydent, bardzo efektownie zbijając kręgle…choć z niemałą pomocą swojego synka Wojtusia 😉. Blisko 7 godzin zmagań na torach wyłoniły podium. I tak dwa pierwsze miejsca zajęli zawodnicy z Lublina, Krzysztof Trójczak okazał się najlepszy, wyprzedzając Jarka Baranowskiego. Honoru Zamościa obronił niezawodny w ostatnich miesiącach Robert LALA Swatowski, zajmując ostatecznie miejsce 3.
Najwyższy indywidualny wynik zawodów 214 pkt. przypadł również graczowi BASTIONU a ustanowiony został przez Adriana Lackowskiego.
Niesamowite było to, że w tak krótkim czasie udało nam się zorganizować tak prestiżowy turniej. W roku, w którym ZSBS BASTION tak bardzo się rozwinął, pokazując całej bowlingowej Polsce, jest to przysłowiowa „wisienka na torcie”. To naprawdę duże wydarzenie dla nas, co przełożyło się też na frekwencję. Cieszy też fakt, że otrzymaliśmy zapewnienie i za rok odbędzie się kolejna edycja Pucharu.
Za to wszystko wielkie DZIĘKUJEMY dla Pana Prezydenta Andrzeja Wnuka !!! TO BYŁ NIEZAPOMNIANY TURNIEJ.

Wieeeelki come back do naszych korzeni… W jakże znajomej atmosferze hotelu w Wólce Panieńskiej aż 21 zawodników i zawodniczek powalczyło w sobotę 30.09.2017 roku o Puchar Wojto Club21.
O tym, że dobrze wciąż się tam czujemy świadczyć mogą baaaaardzo wysokie wyniki oraz przebieg zmagań. W turnieju padło kilka razy 200+. O finałową szóstkę do końca toczyła się zacięta walka, a o tym kto zajmie ostatnie premiowane awansem do finału miejsce, zadecydował rzut jednej kuli, po którym Kuki musiał ostatecznie uznać wyższość Tomka Źwiernika.
Pierwsze w karierze zwycięstwo zanotował Adrian Lackowski, no ale nie mogło być inaczej, gdy rzuca się dwa wyniki ponad 200. Adi wyprzedził na podium Jarka Talarka i….dokładnie – Roberta Swatowskiego 😉 , turniejowe boje służą LALI jak nikomu innemu. Dodatkowo indywidualny rekord turnieju – 221 pkt – również przypadł Robertowi.

25 lutego w Balaboom Bowling & More dokonaliśmy podsumowania i zakończenia 1,2 i 3 Ligi Indywidualnej SEZON 2016. Stoły, jak to już w Bastionie bywa, uginały się pod nagrodami i wyróżnieniami, Wspomnieć należy, że puchary i vouchery ufundował właściciel kręgielni – Sławek Weremczuk a okazjonalne, piękne kubki Kuba Grądkowski. Dyplomy pamiątkowe tradycyjnie już wykonał nasz „nadworny” grafik Sławek Źwiernik. Po części oficjalnej przyszła pora na część integracyjną 😉 . Wspaniałe menu, suto zastawione stoły i niespodzianka w postaci pysznego tortu w kształcie kręgla, jaki otrzymaliśmy od BALABOOM Bowling & More, wszystko to sprawiło, że będziemy pamiętali ten wieczór bardzo bardzo długo. A imprezka, jak to już mamy w zwyczaju, trwała niemal do białego rana…

ZAKONCZENIE LIGI ZSBS BASTION SEZON 2016-2017

Piotr Wróbel zwycięzcą 1 ligi bowlingowej !!! Bezapelacyjnie był najlepszym zawodnikiem ligi, najrówniej grający i z najwyższą średnią. Tuz za nim uplasowała się Marysia Horbatowicz. 3 miejsce rzutem na taśmę wywalczył Bartek Naklicki. Tuż za podium prawdziwa przepychanka, jak zwykle małe punkciki zrobiły swoje i to one decydowały o kolejnych lokatach. W barażach zagrają Przemek Piszcz i Andrzej Todys. Z ligą żegnają się niestety Darek Bednarczyk i Tomek Źwiernik. Rekord indywidualny należał do Sławka Źwiernik z 243 pkt.
W lidze drugiej zwyciężył Robert LALA Swatowski. Kolejne miejsca na podium zostały rozdzielone znowu za sprawą małych oczek. Tu minimalnie lepszy okazał się Staszek Smoła i on zajął 2 miejsce, wyprzedzając naszego debiutanta Sławka Weremczuka. Za podium również duży ścisk, ale prawo do gry w barażach o 1 ligę wywalczyła Ania Naklicka i Darek Walewander. Rekord indywidualny ligi przypadł dwóm zawodnikom, Darek Walewander i Tomek Sak uzyskali po 220 pkt.
No i liga 3. Zwyciężył Darek Wasyluk, wyprzedzając małżeństwo Kokoszków. A w małżeństwie Kokoszków Maciek okazał się minimalnie lepszy od Karoliny zajmując 2 lokatę. Karolinie na osłodę przypadł rekord indywidualny ligi 197 pkt.
Zwycięzcy Ligi ZSBS sezon 2017

Kinga Panas-Kitka i Walter Paganin zwycięzcami poniedziałkowego (11.09) Indywidualnego Turnieju Bowlingowego w lubelskich Tarasach Zamkowych. Kinga stanęła na najwyższym podium w kategorii Amator, a Walter w kategorii Pro. Gratulacje. Trzecie miejsce w kategorii Amator dla debiutującego na wyjeździe Przemka Pakuły – świetny początek, tak trzymać! A tuż za podium w Pro uplasował się Wojtek Zygarlicki.

27 zawodników na starcie, świetny poziom zawodów… no i cóż…znowu LALA… wyrósł nam turniejowy zawodnik. Podobnie zresztą jak Ania Zygarlicka. Pierwsze dwa miejsca należą właśnie do Nich. Miejsce trzecie przypadło tym razem Tomkowi Kozarowi, ale po baaaardzo zaciętych finałowych bojach. Najwyższy wynik zawodów to 210 pkt. Wojtka Zygarlickiego. Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

Zawody o Puchar Prezesa ZSBS Bastion 2017

W rozegranym w poniedziałek 07.08 Indywidualnym Turnieju Bowingowym w Tarasach Zamkowych w Lublinie, nasi zawodnicy zajęli całe podium w kategorii Open.
Pierwsze miejsce dla Marysi Horbatowicz, tuż za nią nasz nowy cenny nabytek – Krzysztof Trójczak, a na najniższym stopniu Jakub Grądkowski. Warto dodać, że pierwsze miejsce rozstrzygnęło się dopiero po dodatkowym rzucie kulą – zarówno Marysia jak i Krzyś uzyskali po 194 punkty w grze finałowej. Jakub natomiast zakończył finał z wynikiem o 1 pin niższym – 193 pkt. Walka była więc zacięta i do ostatniego rzutu. W kategorii Amator Tomasz Źwiernik zajął 4 miejsce, a do podium zabrakło zaledwie 4 pkt. Gratulujemy wyników i czekamy na kolejne dobre wieści z kręgielni.

Dzisiaj rano zmarł nasz nieodżałowany Przyjaciel Boguś, ikona zamojskiego bowlingu, Członek Honorowy ZSBS BASTION, fantastyczny człowiek, Ojciec i Dziadek. Człowiek, którego wszyscy znali, lubili i szanowali.

W imieniu pogrążonej w żalu Rodziny pragnę wszystkich Was poinformować, że uroczystości żałobne odbędą się w najbliższy czwartek 20 lipca. O godz. 12:30 nastąpi wyprowadzenie Zwłok z Domu Żałobnego przy ulicy Peowiaków 5, następnie o godz. 13:00 będzie sprawowana msza żałobna w kościele św. Brata Alberta w Zamościu.

NIESAMOWITY I REKORDOWY…te dwa określenia doskonale dają obraz tego, co wydarzyło się wczoraj na kręgielni w Balaboom. Aż 36 zawodników z Zamościa i okolic pobliskich, z Lublina i Tomaszowa Lubelskiego, 7 godzin rywalizacji, kapitalne wyniki, oryginalne puchary, wspaniałe nagrody, no i finał na najwyższym poziomie. Właśnie tak nasz Bastion razem z Balaboom Bowling&More uczcił pierwszą rocznicę funkcjonowania kręgielni w naszym mieście. Mimo okresu wakacyjnego frekwencja przeszła najśmielsze nasze oczekiwania, 36 zawodników to rekord, jaki jeszcze nigdy nie padł na turniejach w Zamościu…nie wiem czy i okolicy od Wisły na wschód 😉. O nagrody postarał się Właściciel Sławek i niemal połowa zawodników opuszczała turniej z CZYMŚ na pamiątkę. Ostatecznie na podium zameldowali się bracia Źwiernikowie, Sławek na 2 a Tomek na 3 miejscu. Podzielił ich, bardzo pewnie wygrywając i będący zdecydowanie w najlepszej dyspozycji tego dnia Wojtek Zygarlicki, przy okazji zgarniając też nagrodę za najwyższy wynik zawodów 223 pkt !!!

No i udało się …32 zawodników i zawodniczek stanęło do rywalizacji w historycznym bastionowym turnieju poza granicami kraju. Tradycyjnie już walka była bardzo zacięta a o miejscach decydowały małe punkty. Ostatecznie w wielkim finale znalazło się 8 najlepszych zawodników z fazy eliminacyjnej. Po pięknej walce zawody wygrał Walter Paganin, zgarniając przepiękny puchar oraz wyprzedzając Roberta Swatowskiego i Anię Zygarlicką. Rekord dnia również przypadł Walterowi po rzuceniu 209 pkt. Mam nadzieję, że nabyte nowe doświadczenia odpowiednio zaprocentują w dalszej drodze rozwoju naszego BASTIONU.

Drugie i trzecie miejsce dla Bastionu w Indywidualnym Turnieju Bowlingowym w Tarasach Zamkowych w Lublinie. Zdobyli je odpowiednio Walter Paganin i Wojtek Zygarlicki. Turniej rozegrano w poniedziałek 29.05.2017.

Lubelskie zawody stoją na coraz wyższym poziomie. Padło sporo „dwusetek’ i średnie całkiem fajne – dotyczy to zarówno kategorii Open jak i Amator. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej

24 sympatyków bowlingu przystąpiło do rywalizacji o puchary ufundowane przez KRONIKĘ TYGODNIA. Trzeba przyznać, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie.Rywalizował /a właściwie bawił się razem z nami 😉 repoter Kroniki Tomek Tomczewski, otaczający od samego początku istnienia Bastionu „patronatem medialnym”nasze Stowarzyszenie. Warto też podkreślić udział naszych przyjaciół z Lublina – Krzyśków – Trójczaka i Krysę, dla tego drugiego była to pierwsza wizyta na nowym zamojskim obiekcie. Ostatecznie całe zawody wygrał, zdecydowanie będący w najlepszej dyspozycji tego dnia, Wojtek Piwkowski. Osiągnął też najwyższy wynik indywidualny – 216 pkt…zgarniając kolejne 2 literki do barku, ufundowane przez Sławka z Balaboom. Minimalnie Wojtkowi ustąpił Kuba Grądkowski i uplasował się na 2 miejscu. Podium uzupełniła Marysia Horbatowicz, również wspaniale rzucająca tego wieczora.

W rozegranym w sobotę i niedzielę 25-26.03. turnieju uczestniczyło 11 czteroosobowych drużyn z 7 miast. ZSBS Bastion Zamość zgłosił do rozgrywek 3 drużyny. Zwycięski team Bastion Bis w składzie Marysia Horbatowicz, Walter Paganin, Wojtek Piwkowski i Jakub Grądkowski zdobył w 6 grach w sumie 4309 pkt, wyprzedzając o 66 pkt. SKB Siedlce i o 283 pkt. BKSM Lublin. Cała czwórka rzuciła po ponad 1000 pkt i w indywidualnej klasyfikacji zawodników zajęła miejsca w czołowej dziesiątce turnieju – najwyżej, na 2. miejscu, Walter Paganin z 1125 pkt.

Kolejne nasze drużyny zajęły: 7. miejsce (Bastion – Kinga Panas-Kitka, Daniel Kitka, Bartek Naklicki, Robert Swatowski) z 3753 pkt. oraz 9. miejsce (Bastion Kamienna – Irek Zgraja, Jurek Andruszek, Darek Rymarz, Artur Ostrowski) z 3606 pkt.

Gratulacje dla wszystkich za ciekawą rywalizację i podziękowania dla organizatorów za możliwość uczestniczenia w bardzo fajnym turnieju. Mieliśmy możliwość spotkania i poznania nowych osób, które tak jak my pasjonują się bowlingiem i tak jak my, żeby rzucić parę strików, gotowe są przemierzyć dziesiątki i setki kilometrów.

Niesamowite emocje a przy tym wspaniała atmosfera, towarzyszyły 20 paniom, które rywalizowały w turnieju bowlingowym przygotowanym przez ZSBS BASTION oraz Balaboom Bowling & More z okazji Ich święta. Warto podkreślić, że część zawodniczek po raz pierwszy stanęła w prawdziwe turniejowe szranki. Po blisko 3 godzinach zmagań na torach, przyszedł czas podsumowania oraz dekoracji. A było bardzo elegancko, tak jak przy tak wielkiej uroczystości być powinno. Były więc życzenia, kwiaty, biżuteria, limitowane pamiątkowe kubki, imienne dyplomy, puchary, medale i inne niespodzianki. Ostatecznie zawody zwyciężyła Ania Zygarlicka, wyprzedzając drugą Anię Sobol oraz Magdalenę Cholewińską. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że nasze Panie po turnieju będą miały same miłe wspomnienia…bo ja na pewno

DZIEN KOBIET ZSBS BASTION 2017

Po raz kolejny aż 32 zawodników stanęło na torach w Balaboom Bowling & More, by móc uczestniczyć w turnieju walentynkowym „KULĄ W SERCE”. Niesamowite emocje i bardzo wysoki poziom, towarzyszyły zmaganiom od początku turniejowych zmagań aż do ostatnich gier finałowych. Równolegle prowadzony był MINI TURNIEJ PAR, do którego zgłosiło się ich aż 11. Cienia wątpliwości, kto tego dnia jest w najlepszej dyspozycji, nie pozostawił duet Marysia i Walter, bardzo pewnie zwyciężając w rywalizacji par. Drugie miejsce przypadło Ani i Wojtkowi Zygarlickim a trzecie dla Agnieszki Sochy i Kuby Grądkowskiego. Podobnie było i w zmaganiach indywidualnych, bo i tu wyraźna była dominacja Marysi i Waltera, jednak na podium podzielił Ich Kuba Sak, któremu ostatecznie przypadło miejsce 2. Najwyższy wynik podczas zawodów rzucił Darek Walewander – 221 pkt. i do domu w nagrodę zabrał swoją 2 litrową walentynkę
Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY !!!

WALENTYNKOWE ZAWODY ZSBS BASTION 2017 LUTY