AKTUALNOŚCI

BOWLINGOWY DZIEŃ KOBIET - ZAMOŚĆ, 9 MARCA 2019 r.

KULIG ZSBS BASTION - KRASNOBRÓD 20.01.2019

Zakończyły się rozgrywki ligowe o Mistrzostwo Balaboom 2018.
Tegorocznym zwycięzcą Ligi Pro został Tomek Kozar, który „po cichu” zdobył 24,5 punktu, tylko raz przegrywając mecz w tej edycji ligi. Tuż za nim, zaledwie o pół punktu mniej Robert „Lala” Swatowski, który jak widać wraca do formy  Na najniższym stopniu podium rozsiadł się Piotrek Wróbel z imponującą średnią ligową – ponad 178 punktów na grę!
Autorem najwyższego wyniku Ligi Pro jest Robert Swatowski – 246 pinów strąconych w jednej grze.
W Lidze Amator „swego dopiął” Przemek Pakuła, który z 17,5 punktu wygrywa te rozgrywki. Łatwo nie było, bo drugi Artur Ostrowski zdobył tyle samo punktów i o miejscu zadecydowała ilość pinów, których to Przemek strącił więcej. Obu panów ścigał Adi (L)ackowski i zabrakło mu zaledwie pół punktu – zakończył rozgrywki z 17 punktami na koncie i trzecim miejscem w Lidze Amator.

Adrian ustrzelił także najwyższy wynik jednej gry w lidze – 215 pkt.

Tegoroczna edycja rozgrywek o Mistrzostwo Balaboom naznaczona była sporą ilością kontuzji i rezygnacji zawodników, skutkującą małą liczbą graczy w obu ligach. W związku z tym decyzją Zarządu ZSBS Bastion aktualny skład Ligi Pro (wg tabeli końcowej) w przyszłym sezonie powiększy się o pięć pierwszych miejsc Ligi Amator z tego sezonu. Nie będzie natomiast w tym roku spadków z Ligi Pro do Ligi Amator. Skład Ligi Amator uzupełniony zostanie nowymi zawodnikami oraz zawodnikami, którzy wracają po kontuzji/rezygnacji i nie rozegrali całej ligi.